Aktivity v okolí

V okolí Apartmánu Honey naleznete perfektní zázemí pro výlety a relaxaci. Ať už rádi trávíte svoji dovolenou u vody, turistikou, poznáváním přírody, nebo aktivními sporty, Dolní Morava nabízí to pravé pro Vás!

Zábavní areál na Dolní Moravě

Dolní Morava je atraktivní nejen pro turistické a horské vyžití. V hlavním areálu Dolní Moravy můžete zažít i jiné skvělé zážitky, které vám třeba i zvýší adrenalin v krvi a trochu zrychlí tep. Vstupenky si můžete zakoupit na místě, ale doporučujeme je zakoupit na webu Dolní Moravy.

Bobové dráhy Dolní Morava

Bobové dráhy

Bobová dráha U slona

Zapněte si pásy a rozjeďte to dolů na 1,6 km dlouhé bobové dráze U Slona. Tato bobovka je sice kratší, než Mamutí dráha, přesto bob stále dokáže jet až 50 km/h. Bobová dráha U Slona je situována u dolního parkoviště a u restaurace U Slona, tudíž lanovkou jet nemusíte. Děti mohou jet samostatně na bobu od výšky 120 cm.

Mamutí horská dráha

Připravte se na pořádný fičák! Mamutí horská dráha je tou nejdelší v České republice a druhou nejdelší v Evropě. Měří tři km a dosáhnout můžete rychlosti až 50km/h. Pro sportovní nadšence doporučujeme dojít na Mamutí dráhu pěšky lesní cestou, která začíná u lanovky Sněžník. Vyjít můžete asi do 1/3 sjezdovky a následně se vydáte po cestě směrem doprava.
Děti mohou jet od 8 let, případně zároveň od výšky 135cm na bobu samostatně. Děti od 3 let mohou jet na jednom bobu společně s dospělým doprovodem

Stezka v oblacích

Prohlédněte si Dolní Moravu z ptačí perspektivy. Pokud ráno časně vstanete a bude Vám přát počasí, můžete vidět i kouzlo inverze. Stezka je ve svém nejvyšším vrcholu 50 metrů nad zemí, kde se mohou odvážlivci projít po volném prostoru z lana. I pro méně odvážné je tu však odměna v podobě překrásného výhledu na okolní krajinu. Zkrátit cestu nahoru si můžete lanovým rukávem, dolů zase tobogánem. Stezka je dlouhá 710 metrů.

Visutý most - Sky Bridge

Nejdelší visutý most na světě pro chodce byl vybudován právě na Dolní Moravě. Čeká Vás tu skvostný výhled na přírodu kolem – moře kopců a lesů kam oko dohlédne. Most přejdete z jednoho hřebenu na druhý ve výšce až 95 metrů. Lávka je dlouhá 721 metrů. Na Sky Bridge dorazíte stejně tak, jako na Mamutí bobovou dráhu, a to lanovkou nebo pěšky.

Tipy na aktivity pro letní i zimní sezónu

Socha slůněte na Kralickém Sněžníku

Králický sněžník

Nejvyšší bod v okolí s výškou 1.424 m. n. m., takže vás nahoře čeká výhled jako na dlani. Na kopci se tyčí i rozhledna, kterou můžete dokonce spatřit z apartmánového parkoviště.
Tras na Sněžník vede několik, záleží na vaší fyzické kondici. Přímo z Dolní Moravy vede trasa 9km po žluté, začínající u řeky Moravy.
Na úplný vrchol kolem sochy Slůněte se vydejte po červené. Trasa je dlouhá 11km. Vydat se musíte směrem k rozhledně Klepý a následně pokračovat směrem na Malosněžnický hřbet.

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

Dlouhé Stráně

K vodní elektrárně se z Dolní Moravy dostanete autem. Vzdálenost je 34 km, ale návštěva stojí za to. Dlouhé Stráně leží u obce Loučná nad Desnou a řadí se do 7 největších divů v České republice. K nádrži se můžete dostat pěšky trasou dlouhou 4,5 km nebo minibusem, který pravidelně dováží turisty na místo a zase zpět.

Přírodní rezervace Zemská brána

Pro příjemný výlet do přírody navštivte Zemskou bránu, rezervaci obklopenou skalami a horolezeckými útvary. Z Dolní Moravy je Zemská Brána vzdálená 25km. Rezervací protéká řeka Divoká Orlice plná balvanů, proto se místo stalo chráněným.

Přehrada Pastviny

Přehrada Pastviny

Pastviny jsou skvělým místem, kam si zajet v létě zaplavat. Autem pojedete 23 km. K vypůjčení jsou zde šlapadla, která mohou plout jezerem o rozloze 7km. Kromě šlapadel si zde můžete i zarybařit.

Rozhledna Klepý

Vydejte se na vyhlídkovou věž, stojící na hranici Česka a Polska. Trasa vede asi 7 km do prudkého kopce. Samozřejmě si na vrcholu užijete výhledu.

Lyžařské vleky v okolí

• Větrný vrch
• Sjezdovky v areálu Dolní Morava (8 vleků)
• Králičák
• Čenkovice
• Buková Hora
• Kunčice

Podívejte se na mapu!

Abychom Vám zpříjemnili Váš pobyt a Vaše cesty, dali jsme dohromady tuto mapu obsahující všechna místa z našeho webu! Chcete se s námi podělit o místo, které se Vám líbilo? Napište nám a my jej přidáme na mapu!

Adresa

Dolní Morava 69
561 69, Dolní Morava
Česká republika
Číslo apartmánu a parkoviště: B4.3

Kontakt

Šárka Žerníčková

Kontaktujte nás!